22 Şubat 2021 Pazartesi

GELİŞMİŞ PAKET 3500 LİRA


Alaska Yayınevi Türkiye'de en uygun fiyat politikası, size özel editör ve grafik tasarım uzmanı, sözleşme garantili %30'a varan eser telifi ödemesiyle kitaplarınızı okuyucuyla buluşturuyor. Sözleşme kapsamında 200 adede kadar baskı yapıyoruz. İlk 200 adet baskının bitmesi durumunda sonraki baskılar yeni sözleşme imzalanarak yayıncı tarafından ücretsiz gerçekleştirilir.

Kitap dosyanızı alaskayayinevi@gmail.com mail adresine iletebilir, yayın süreciyle ilgili bilgi almak için editörümüze 0554 875 72 50 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
GELİŞMİŞ PAKET DETAYLARI

- Eseriniz 200 (Yüz) adede kadar basılır.

- Alaska Yayınevi, basılan eserden yazara 100 (Yüz) adet verir. 11 Adedi yayınevi tarafından resmi makamlara iletilir. Yazar daha fazla kitap temin etmek isterse liste satış fiyatından %50 indirimli olarak satın alır.

 - Siz değerli yazarımıza telif ödeyebilmemiz için basılan 200 adet satılmalıdır. Satılan her 200 adedin ardından tekrar baskı işlemi gerçekleştirilir. Tekrar baskı işlemi için yazardan ek ücret talep edilmez. İkinci baskı itibariyle satılan her kitap başına iskonto düştükten sonra %30 telif ödenir. (Telif ödemeleri 6 (Altı) ayda bir toplu şekilde yapılmaktadır.)

 - Alaska Yayınevi eseriniz yayınlandıktan sonra yasa gereği 11 adedini Derleme Müdürlüğü ve Basın Savcılığı gibi resmi kurumlara gönderir.

 - Alaska Yayınevi, eser basım-dağıtımının ardından katıldığı kitap fuarlarına yazar davet eder.  

- Alaska Yayınevi, eserinizi Kitapyurdu, DR, İdefix, Kırmızı Kedi, Babil, Oda Kitap, Trendyol gibi 100’e yakın online kitap satış mağazasından satışa sunar. 

ESER BASKI SÜRECİ ŞU ŞEKİLDEDİR:

SÖZLEŞME İMZALANMASI

Alaska Yayınevi, resmi sözleşmeyi imzalı-kaşeli olarak e-postayla yazara gönderir. Yazar, sözleşmede gerekli yerleri doldurarak ve imzalayarak alaskayayinevi@gmail.com e-posta adresimize göndermesiyle yayın süreci başlar.

ISBN BANDROL İŞLEMLERİ

Yazar, sözleşmede kabul ettiği ödemeyi Alaska Yayınevi banka hesabına yatırır. 28388 sayılı Çoğaltılmış fikir ve sanat eserlerini derleme yönetmeliği gereği basılan kitabınızın 6 adedi Derleme Kütüphanesine, 1 kitap da ISBN Ajansı’na gönderilir.

EDİTÖRLÜK

Alanında uzman olan editörümüz eserinizi detaylıca inceler ve varsa gerekli yazım-imla düzeltmelerini belirttiği raporu e-posta yoluyla size iletir. Düzenlenen esere e-posta yoluyla onay vermenizin ardından mizanpaj aşamasına geçilir.

İÇ TASARIM

Alaska Yayınevi, editörlük aşaması tamamlanmış eserinizin kitap içi tasarımını yani mizanpajını yapar ve baskıya hazırlar. Hazırlanan dosya, pdf formatında e-posta yoluyla yazara iletilir. Yazarın baskı onayı vermesinin ardından kapak tasarımına geçilir.

KAPAK TASARIMI

Grafikerimiz, editörden gelen direktifler doğrultusunda çalışmaya başlar. Yazarın da önerilerini alarak kitap kapak tasarım çalışmasını tamamlar. Pdf formatında e-posta yoluyla yazara iletir. Yazarın baskı onayı vermesinin ardından eser matbaaya gönderilir.

SATIŞ VE PAZARLAMA

Kitabınız Kitapyurdu, DR, İdefix, Kırmızı Kedi, Babil, Oda Kitap, Trendyol gibi 60'ı aşkın online satış mağazalarından okuyuculara ulaştırılmaktadır. Basılan kitaplardan sözleşmede belirlenen miktar kadar yazara verilir. Yazar daha fazla kitap talep ederse satış fiyatından %40 iskonto ile satın alır.